Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Cuties

Cuties

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antrum

Antrum

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Red Shoes and the Seven Dwarfs

Red Shoes and the Seven Dwarfs

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bratz Go to Paris: The Movie

Bratz Go to Paris: The Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry