• The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Nicholas and Alexandra

    ★★★★

  • The Joy Luck Club

    ★★★★★

  • Dogville

    ★★

  • Juno

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • Aquamarine

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

    ★★★★

  • Antrum

    ½