Sort by

Lily the Kid has logged 216 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Momotaro's Divine Sea Warriors

Momotaro's Divine Sea Warriors

1945
×
Read the review Edit this entry  
12
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
OPAL

OPAL

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry