• West Side Story

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Honeymood

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • White Eye

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The VelociPastor

  • The Sisters Brothers

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Swimming with Men

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

  • Avengers: Infinity War

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Searching

  • Star Wars: The Last Jedi