Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bubble

Bubble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Town

On the Town

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honeymood

Honeymood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Eye

White Eye

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry