Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Call Me Kate

    ★★★

  • Dead Ringers

    ★★★★

  • Mafia Mamma

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Eileen

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Euphoria

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • LOLA

    ★★★

  • Whitney Cummings: Jokes

    ★★★½

  • Honor Society

    ★★★½

  • The Ladies

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • You Can Live Forever

    ★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Still Working 9 to 5

    ★★★½

  • Spin Me Round

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Before, Now & Then

    ★★★

  • Nelly & Nadine

    ★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • My Old School

    ★★★½

  • Loving Highsmith

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Living

    ★★★½

  • 7 Women and a Murder

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★