RSS feed for linchan

linchan has logged 19 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rezo

Rezo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Road

On the Road

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Case

The Case

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry