Sort by

Lindsey has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
How I Got Into College

How I Got Into College

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry