• The Devil All the Time

    ★★★★

  • Goedam

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Wounds

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Terminal

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • 77 Minutes

    ½

  • The Girl on the Train

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Free State of Jones

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Christine

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Lure

    ★★★½

  • The Gift

    ★½

  • Amy

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★