• Luca

    ★★★½

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bird Box

  • Notes from Dunblane: Lessons from a School Shooting

    ★★★★★

  • The Meg

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • LA 92

    ★★★★

  • Five Came Back

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★

  • Casting JonBenet

  • Moana

  • The Exception

    ★★

  • The Promise

    ★★

  • La La Land

  • The Secret Life of Pets

  • Loving

  • Sausage Party

  • Christine

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Dirty Grandpa

    ★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

  • My Scientology Movie

  • The Witness

    ★★★★

  • The Intern

  • Inside Out

  • Anesthesia

  • Home

  • The Untold Story of The Sound of Music: A Diane Sawyer Special

  • The Witch

    ★★

  • The Interview

  • The Falling

  • Tammy

  • Killer Legends

    ★★★½

  • The Normal Heart

    ★★★★★

  • 13 Sins

    ★★★

  • Bomb Girls: Facing the Enemy

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • And the Oscar Goes To...

  • Alive Inside

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • The Attorney

  • Brave Miss World

  • The Wolf of Wall Street

  • The Sound of Music Live!

    ½

  • Frozen

  • Back to Brooklyn

  • Ida

  • Captain Phillips

  • A Promise

  • The Butler

    ★★★★

  • Despicable Me 2

  • The Great Gatsby

  • Teenage

  • Identity Thief

  • Blackfish

  • The Guilt Trip

  • Hitchcock

    ★★★