• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • A Week Away

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Yin Yang Master

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ½

  • A California Christmas

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Canvas

    ★★

  • Holidate

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Hope Ranch

    ½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Frozen II

    ★★

  • Daniel Sloss: X

  • Klaus

    ★★★

  • Holiday in the Wild

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Informer

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • The Euphoria of Being

    ★★½

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Beats

    ★★

  • Shaft

    ★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½