Lindsay has logged 18 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Boy

Phantom Boy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★
Edit this entry