• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Violet

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★