Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Happy Film

The Happy Film

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry