Sort by
  • Tiger King

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Pottersville

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Voyeur

    ★★½

  • mother!

    ½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Motherland

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • Frank & Lola

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Trolls

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Before the Flood

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Loving

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • King Cobra

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Julieta

    ★★★★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • Teenage Cocktail

    ★★★½

  • Hush

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Antibirth

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Nothing Left Unsaid: Gloria Vanderbilt & Anderson Cooper

    ★★★★

  • Author: The JT LeRoy Story

    ★★★★★

  • Other People

    ★★★★

  • The Forest

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Meddler

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • The Abandoned

    ★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ava's Possessions

    ★★★★½