Sort by

linny has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hole

The Hole

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Loft

The Loft

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Full Tilt Boogie

Full Tilt Boogie

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry