• Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Geez & Ann

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Quarantine Tales

    ★★½

  • Story of Kale: When Someone's in Love

  • You and I

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Dirty Laundry

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Imperfect

  • Little Women

    ★★½

  • No One Is Crazy in This Town

    ★★★

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • If, Why, If,

    ★★★★

  • Pretty Boys

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Electric Swan

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Gundala

    ★★½

  • Bridezilla

    ½

  • Two Blue Stripes

    ★★★★½

  • Bento Harassment

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Humba Dreams

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Monster God

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★½

  • White Echo

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Diary of Cattle

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Woo Woo

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Too Handsome To Handle

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Newly Rich

    ★½

  • Extreme Job

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Milly & Mamet

    ★½

  • Tilik

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Rest in Peace

    ★★★★½

  • A Trip to Malilo

    ★★

  • Ave Maryam

    ★★★

  • Cemara's Family

    ★★★

  • 27 Steps of May

    ★★★★½

  • Kuntilanak Pecah Ketuban

    ★★★

  • Asian Three-Fold Mirror 2018: Journey

    ★★★★

  • Warp Speed Chic

    ★★★

  • Vertical Shapes in a Horizontal Landscape

    ½

  • The Song of Grassroots

    ★★★★½

  • Aruna & Her Palate

    ★★★

  • Ballad of Blood and Two White Buckets

    ★★