Lintang has logged 11 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★
Edit this entry  
22
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★½
Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
11
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry