• The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Tigertail

    ★★★

  • Devs

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Santa Girl

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½