Adam has logged 18 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 Women

3 Women

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry