Sort by
  • 3/19

    ★★½

  • Marilyn's Eyes

    ½

  • No Time to Die

    ½

  • Squid Game

    ½

  • America Latina

    ★★★★★

  • Freaks Out

  • Halloween Kills

  • The Catholic School

    ½

  • The Girl Has Flown

    ★★★

  • Dune

    ½

  • The Hand of God

    ½

  • The Giants

    ★★½

  • The Green Knight

    ½

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Three Floors

    ½

  • The Tale of King Crab

    ★★★

  • To Chiara

    ★★½

  • The Worst Person in the World

  • A Bookshop in Paris

    ½

  • Moon, 66 Questions

    ★★★

  • The White Tiger

    ★½

  • Natale in casa Cupiello

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Talent of the Hornet

  • The Life Ahead

    ½

  • Everything’s Gonna Be Alright

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★½

  • Bad Tales

    ★★★★★

  • Hidden Away

    ★★

  • The Best Years

  • Pinocchio

  • The Irishman

  • Martin Eden

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Us

    ½

  • Entering Red

    ★½

  • Ovunque Proteggimi

    ★★½

  • Little Adventure In Rome

  • Hold the Dark

    ★★½

  • The Vice of Hope

    ★★½

  • Loro

    ★★

  • Dogman

    ★★★½

  • Hector Malot: The Last Day of the Year

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Boys Cry

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • There's No Place Like Home

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★½

  • mother!

    ½

  • Dunkirk

    ★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★

  • The Ciambra

    ★★★½

  • Everything You Want

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★½

  • Song to Song

    ★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Summertime

    ½

  • Indivisible

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½