Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Scent of the Night

The Scent of the Night

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Perfidia

Perfidia

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
America Latina

America Latina

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Catholic School

The Catholic School

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Loro

Loro

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry