• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Beautiful Beings

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Between Two Dawns

    ★★★½

  • The Middle Man

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Blue Dream: The Road to Wembley

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • Playground

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oslo

  • Four Roads

    ★★★★

  • Hello My Dear

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Have You Ever Seen Fireflies?

  • Save Ralph

  • Paper Lives

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • Madalena

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Stuck Apart

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Criminals

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Percy