Sort by

Lior has logged 96 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Virgin Mountain

Virgin Mountain

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbarosa

Barbarosa

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Infernal Affairs III

Infernal Affairs III

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bank Dick

The Bank Dick

1940
×
★★★★
Edit this entry  
27
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bang the Drum Slowly

Bang the Drum Slowly

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bandit Queen

Bandit Queen

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
31
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amphibian Man

Amphibian Man

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Band of Angels

Band of Angels

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Balto

Balto

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beyond the Mountains and Hills

Beyond the Mountains and Hills

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer Storm

Summer Storm

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bananas

Bananas

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry