• Jackass Forever

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The Medium

    ★★★½

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Madalena

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Education

    ★★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Executive Order

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Republic

  • Normal People

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • The Hater

    ★★★

  • Around Copacabana

  • The Photograph

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

  • Cuties

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Blackout

  • Faith and Fury

    ★★★½

  • Party Over

    ★★

  • Favela é Moda

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★★

  • Mercy

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Lavender

  • Watchmen

  • Bruno Aleixo's Film

  • Jorge

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Islands of Heat

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Duda

  • Bonde

  • Summer Ball

  • Swinguerra

    ★★★★

  • Nove Águas

  • Midsommar

    ★★★

  • A Profundidade da Areia

  • Rocha

  • Sem Asas

  • The Most Beloved

  • Avoada

  • When They See Us

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Young Ahmed

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Papicha

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★½