Carson has logged 36 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyewash

Eyewash

1959
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop

Stop

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
That One Day

That One Day

2016
×
Edit this entry  
29
How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

How to Lose Weight in 4 Easy Steps!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cat People

Cat People

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godspell

Godspell

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secrets We Keep

The Secrets We Keep

2020
×
Edit this entry  
22
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer Unicorn

Killer Unicorn

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Glad Rags to Riches

Glad Rags to Riches

1933
×
½
Edit this entry  
16
War Babies

War Babies

1932
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Tommy

Tommy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
24 Frames Per Second

24 Frames Per Second

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
Butterfly

Butterfly

1967
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Scary Time

A Scary Time

1960
×
★★★★
Edit this entry  
09
Psych-Out

Psych-Out

1968
×
★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cottage on Dartmoor

A Cottage on Dartmoor

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Four Journeys Into Mystic Time: Mysterium

Four Journeys Into Mystic Time: Mysterium

1978
×
★★★
Edit this entry  
07
The Devils

The Devils

1971
×
★★★
Edit this entry  
07
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Edit this entry  
04
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Demons at the Door

Demons at the Door

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
*A Moment in Love*

*A Moment in Love*

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lonedale Operator

The Lonedale Operator

1911
×
★★
Read the review Edit this entry