• The Damned United

    ★★★★

  • In America

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Cloverfield

    ★★★½

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Hackers

    ★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★½

  • Disco Pigs

    ★★★★★

  • The Edge of Love

    ★★★★

  • TRON: Legacy

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Wild Target

    ★★★½