RSS feed for Lise

Lise has logged 15 entries for films during August 2009.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Powder Blue

Powder Blue

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
The International

The International

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
My Flesh and Blood

My Flesh and Blood

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Undertaking Betty

Undertaking Betty

2002
×
★★
Edit this entry  
18
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★
Edit this entry  
13
Stone of Destiny

Stone of Destiny

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Standard Operating Procedure

Standard Operating Procedure

2008
×
Edit this entry  
08
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★½
Edit this entry