RSS feed for Lise

Lise has logged 33 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midnight

Midnight

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Slovenian Girl

Slovenian Girl

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rampart

Rampart

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Butter

Butter

2011
×
★½
Edit this entry  
13
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Oranges

The Oranges

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fight

The Fight

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fear Me Not

Fear Me Not

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Elegy

Elegy

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
TiMER

TiMER

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Outsourced

Outsourced

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Moscow, Belgium

Moscow, Belgium

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
The Last Word

The Last Word

2008
×
★★★
Edit this entry