✨ lish ✨ has logged 41 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Owls

Night Owls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn Burn Burn

Burn Burn Burn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Woman, a Part

A Woman, a Part

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unleashed

Unleashed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dries

Dries

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
New in Town

New in Town

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry