Sort by

Lisl has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fearless Four

The Fearless Four

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Caught in the Net

Caught in the Net

2020
×
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Four of Us

The Four of Us

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Crisis

Crisis

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry