RSS feed for Szilárd

Szilárd has logged 135 entries for films released in 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Kajaki

Kajaki

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Swing

Swing

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Hello Ladies: The Movie

Hello Ladies: The Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Feast

Feast

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
'71

'71

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
For Some Inexplicable Reason

For Some Inexplicable Reason

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Beloved Sisters

Beloved Sisters

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Edit this entry