Sort by

Sean has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry