Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pizza

Pizza

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chandramukhi

Chandramukhi

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry