• A Whisker Away

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Cats

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Snatchers

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Wounds

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Christmas Chronicles

  • Hell Fest

  • The Perfection

    ★★★

  • Halloween

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

  • Modest Heroes

    ★★★

  • The Happytime Murders

  • Penguin Highway

    ★★★

  • Cam

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Okko's Inn

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • Burning

    ★★★

  • Mirai

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

    ★★★

  • Blockers

  • Game Night

  • Unsane

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★

  • Mandy

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation