Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fast Food Nation

Fast Food Nation

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Entertainment

Entertainment

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enjoi: Bag of Suck

Enjoi: Bag of Suck

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BRIDAL SHOWER

BRIDAL SHOWER

2013
×
Edit this entry  
07
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Things

True Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slappy and the Stinkers

Slappy and the Stinkers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
Edit this entry  
22
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry