Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry