• Christmas Evil

    Christmas Evil

    ★★★½

    My brother is slowly going insane Part Two.
    He has now made me watch this movie, I am now convinced he will murder me while I’m sleeping. I am no longer safe, I must go into hiding before it’s too late or he’ll become like this Santa. Help me before it’s too late. Oh also this movie was a 7.5/10 I run now before he finds me.

  • Game Over

    Game Over

    ★★

    My brother is slowly going insane, Part One.
    He showed me this movie tonight and all I can say is that he is crazy and is slowly going into killer Santa madness, the plot made no sense, the characters didn’t and neither does my brothers mind. He gave this movie a 8/10 so I a smart person is giving it a 4/10 will be back for the next part about killer Santa movie insane brothers.

  • GoodFellas

    GoodFellas

    ★★★★½

    Tough.

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★½

    So, this was the perfect ending to the trilogy of thanksgiving movies, filled my heart with delight knowing chainsaw sword fights are in the thanksgiving days. Dad best character? Dad best character.

  • The Texas Chain Saw Massacre

    The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★½

    I felt like this movie had a great thanksgiving vibe, the feast, the food, the whole family together to eat, I loved this movie and this thanks killing vibe, 9/10 would thank kill again.

  • Halloween

    Halloween

    ★★★★½

    Ah do I love the pumpkin season, filled with stabbers and pumpkins, I especially love the pumpkin stabbers, the pumpkin that stabs the people you care about, it’s great, I love Halloween pumpkin stabbers. 9/10

  • A Nightmare on Elm Street

    A Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

    A psychological horror movie filled with crazy cool mechanics and props, god do I love lengthy and Freddy, can someone just make a 90 minute movie about that lengthy arm Freddy for me?

  • The Good, the Bad and the Ugly

    The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

    Pretty good, pretty bad, pretty ugly. 10/10

  • Batman

    Batman

    ★★★★½

    I felt like this movie was trying to juggle the hard core drama of the sigma male Batman while being a goofy beta robin at the same time while the girl boss cat women and the beta joker, penguin and riddler do nothing, Shark repellant best part, 10/10 would see sea animals explode again.

  • The Stuff

    The Stuff

    ★★★★

    I felt like the movie was a commercial for a thing that didn’t exist, aka multiple sigma males in a room working together, benson was a sigma, military dude was sigma, Charlie was sigma, silver tongue dude was sigma while the woman was a girl boss, truly a movie I would like to watch again.

  • The Emoji Movie

    The Emoji Movie

    ★★★★★

    Best movie ever made 10/10 would emoji again