Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
16
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry