Jerm has logged 12 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry