Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry