• Nope

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★½

  • Eternals

    ½

  • Antlers

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Freaky

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★½

  • Through the Night

    ★★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★½

  • A Christmas Carol

    ½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Pilgrim

    ★½

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • 3 from Hell

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★