Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry