• Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • After We Fell

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Karate Christmas Miracle

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★