Sort by

robert pattinson has logged 333 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
Edit this entry  
05
Two Single Beds

Two Single Beds

2020
×
Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sixty Six

Sixty Six

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Blue Song

Blue Song

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Together

Together

2021
×
Edit this entry  
19
Just Jim

Just Jim

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Menashe

Menashe

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Val

Val

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Equals

Equals

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Target

Wild Target

2010
×
★½
Edit this entry  
02
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Edit this entry  
21
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Infraction

Infraction

2019
×
Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry