Sort by

robert pattinson has logged 49 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Shapes

In Shapes

2020
×
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sicilian Ghost Story

Sicilian Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Life in Technicolor

Life in Technicolor

2021
×
Edit this entry  
10
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
07
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
Edit this entry  
06
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Edit this entry  
05
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry