Liv has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry