• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Circle Jerk

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★