Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Lou

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Pistol

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Contractor

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Life We Dreamt Of

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

    ★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Infinite

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Hating Peter Tatchell

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Labour Pains

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • The Unholy

    ★½

  • The Seventh Day

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Sacrifice

    ★★★½

  • Unwanted Visit

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★★

  • Playing with Sharks

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Marksman

    ★★½