Andrew has logged 113 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Power

The Dark Power

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Freak

Freak

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tattoo Connection

The Tattoo Connection

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Motörhead: The Guts and the Glory - The Motörhead Story

Motörhead: The Guts and the Glory - The Motörhead Story

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Records Collecting Dust

Records Collecting Dust

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Demon Resurrection

Demon Resurrection

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Deaths in the Cat's Eye

Seven Deaths in the Cat's Eye

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mark of the Devil

Mark of the Devil

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Who Dares Wins

Who Dares Wins

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry